Informacija vaikams

Ištikus nelaimei Tu gali kreiptis į:

Kuomet Tau sunku ar patekai į bėdą nebijok pasikalbėti su suaugusiu žmogumi, pavyzdžiui, tėčiu, mama, vyresniu broliu ar sese, mokytoja, mokyklos psichologu. Taip pat visada gali kreiptis į dienos centro darbuotojus. Tačiau jei nedrįsti dalintis savo sunkumais su šiais žmonėmis visada galima paskambinti ar parašyti į organizacijas, kurios pasiruošusios padėti ir laukia Tavo skambučio.

„Vaikų linija“ suteikia emocinę pagalba visiems vaikams ir paaugliams. Šią pagalbą Tu gausi visiškai nemokamai ir anonimiškai. Čia gali skambinti numeriu 116111 arba rašyti elektroninius laiškus: kaunas@vaikulinija.lt. Ši nevyriausybinė organizacija pasiruošusi priimti Tave tokį koks Tu esi. Taip pat jie gali padėti atsakyti į labiausiai rūpinčius klausimus ir palengvinti rūpesčius – pasikalbant su draugiškai nusiteikusiais ir savo darbą išmanančiais specialistais. Tad jeigu Tu patiri smurtą ar patyčias mokykloje/namuose, nesi tinkamai prižiūrimas, matai kaip kitas vaikas skriaudžiamas, norėtum nemokamai ir anonimiškai pabendrauti su savanoriu, kuris atsakys į Tau reikiamus klausimus – kreipkis čia ir būsi išklausytas!

„Pagalba vaikams linija“. Jei patiri fizinį ar seksualinį smurtą, patyčias, gyveni netinkamomis sąlygomis (neturi ką valgyti ar kur miegoti), jautiesi vienišas ir nusiminęs, įtari neplanuotą nėštumą, aplankė baisios mintys apie savižudybę, Tave kamuoja tėvų skyrybos – nedvejok ir kreipkis čia! Vaikai arba suaugę sunerimę dėl vaiko – gali parašyti elektroninį laišką: info@pagalbavaikams.lt arba jų svetainės pagrindiniame puslapyje, tam skirtame laukelyje. Taip pat galima skambinti nemokamu numeriu 116 111. Drąsiau, visa teikiama pagalba yra anonimiška, konsultantai ir savanoriai pasiruošę Tau padėti ir tai nieko nekainuoja.

„Jaunimo linija“. Ši organizacija veikia 24 valandas per parą, 365 dienas per metus. Jie tam, kad išklausytų Tavo nelaimes ir patartų kaip turėtum elgtis toliau, jie tam, kad palaikytų Tave sunkioje situacijoje ir kartu rastumėte geriausią sprendimą! Su „Jaunimo linijos” savanoriais gali susisiekti nemokamu numeriu 8 800 28888 arba parašyti laiškelį www.jaunimolinija.lt/laiskai. Jiems rūpi Tavo mintys, jausmai ir problemos, ši ne pelno siekianti organizacija pasiruošusi Tave išklausyti ir padėti. Pokalbis gali padėti pamatyti dalykus iš kitos pusės!

Tačiau niekada nepamiršk, kad bet kuriais gyvenimo atvejais Tu turi savo teises ir pareigas!